Aby bylo saunování v našem RELAX CENTRU příjemné a v rámci hygienických pravidel, dodržujte, prosím, tyto základní pravidla saunování:

  1. Do sauny nechoďte po vydatném jídle nebo na lačno, po konzumaci alkoholu, při virózách nebo zánětlivých onemocněních, u žen v období menstruace nebo v těhotenství.
  2. Po příchodu do RELAX CENTRA se, prosím, řádně osprchujte  ve sprše  v šatně a poté osušte.
  3. Do RELAX CENTRA je zákaz vstupu v plavkách, saunování v plavkách není hygienické a můžete si tím přivodit zapaření či vyrážku.
  4. Do saun nevstupujte v obuvi, pod tělo i nohy si roztáhněte osušku, aby  jste zamezili průchodu Vašeho potu na saunové lavice. Do páry neberte osušku, sedáky si opláchněte sprchou.
  5. V saunách, v páře, jakožto i ve všech prostorách RELAX CENTRA je zakázáno holení, stříhání nehtů či vlasů.
  6. Po každém saunování se, prosím, osprchujte a až poté se jděte ochladit do venkovního či vnitřního bazénu, jinak přenesete všechny vypocené nečistoty do bazénů.
  7. Do ochlazovacích bazénů, prosím, neskákejte, je to nebezpečné , správné ochlazování by mělo být postupné od nohou až po hlavu.
  8. Před vstupem do whirlpoolu se, prosím, osprchujte, zamezíte tím znečištění vody potem a přečtěte si pokyny umístěné u schodů do whirlpoolu.
  9. Mezi jednotlivými vstupy si udělejte přestávku minimálně  10 minut a ochlaďte tělo u venkovního bazénu či v prostorách baru.
  10. Dbejte na přísun tekutin  během saunování, zamezíte tím dehydrataci a jiným zdravotním obtížím, jako je bolest hlavy, závratě či vyčerpání.

Děkujeme Vám za dodržování pravidel a věříme, že tím přispějete k příjemnému saunování všech ostatních.

V celém areálu RELAX CENTRA PETRA je zákaz kouření!