ubytovani opava penzion relaxacni centrum petra solarni loukaSolární louka je novinkou v oblasti relaxace, kde dochází ke spojení prohřátí organismu, uvolnění svalstva a pozvolnému opalování. Tento nový typ slunečních zářičů se od svých předchůdců liší tím, že nejen kvalitně opalují, ale také posilují zdraví a celkovou vitalitu organismu. To znamená, že přispívají k lepšímu prokrvení pokožky, lepší funkci vegetativního nervového systému, posilují krevní oběh a tvorbu krve, napomáhají rychlejšímu odbourávání škodlivých látek v organismu a zlepšují celkovou obranyschopnost organismu.

K pozitivním účinkům patří také účinek na nervový systém (lepší spánek), na trávení, svalstvo atd. Kvalitně opálená pokožka a ostatní pozitivní účinky jsou dosaženy díky tomu, že toto vitalizující solárium má stejný spektrální rozsah jako přirozené sluneční záření, na které je lidský organismus zvyklý. To znamená, že zářiče obsahují nejen podíl středních a krátkých infračervených paprsků, ale i barevné světlo a dlouhé UV A a UV B záření. Aby zařízení organismu neuškodilo, ale prospívalo, je možné dávky slunění přesně nastavit, což je veliká výhoda oproti přirozenému slunečnímu záření.

Pro dokonalý a bezproblémový účinek je tedy třeba dodržet zásady správného slunění, tzn., že je třeba přizpůsobit dobu a intenzitu slunění typu pokožky. Při prvním slunění se doporučuje vystavit pokožku slunečnímu záření po dobu 10 – 12 minut. Pokud po prvním slunění nedojde k zarudnutí pokožky, při každém dalším slunění se opalovací doba prodlužuje. Pravidelným sluněním si pak pokožka na slunění zvykne a zesílí. Sluneční kůra by však neměla být opakována více než 10x. Optimální je používat slunění jednou až dvakrát týdně.